Zuchy

15 Poznańska Gromada Zuchów
Rycerze Okrągłego Stołu 

zuchy - aktualności - duże

http://www.ingonyama.pl/wp-content/uploads/2012/10/zuchowe.jpg

O gromadzie

Nasza gromada działa na poznańskim Świerczewie i jest przeznaczona dla chłopców od 7 do 11 lat. Zuchowanie to świetna przygoda dla każdego chłopca w tym wieku.  Zuchy w trakcie roku pomagają bajkowym postaciom, świetnie się przy tym bawią, a w wakacje wyjeżdżają na kolonie. W tej chwili gromada liczy 20 zuchów podzielonych na trzy szóstki i chętnie przyjmie kolejnych. Wodzem jest dh Piotr Ceranek, a przybocznym dh Bartosz Górski.

Metoda zuchowa

Ruch zuchowy, z pozoru tak podobny do harcerskiego, znacząco się od niego różni, bo przecież inne rzeczy interesują siedmiolatka a inne szesnastolatka. Zuchy mają swój oddzielny system stopni i sprawności, więcej czasu przeznaczają na rysowanie, pląsy i śpiewanie piosenek. W gromadach przykłada się dużą wagę do obrzędowości, w naszym przypadku jest ona związana z Rycerzami Okrągłego Stołu i królem Arturem.

Jak do nas dołączyć?

Zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 9.00 w harcówce przy kościele p.w. Chrystusa Króla na ulicy Ostatniej. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: petr.ceranek@gmail.com